מהו הזמן הטוב ביותר בשבילי לשפץ?

שוקלים לשפץ את הבית? הצלחתם לגייס את סכומי הכסף הדרושים, ואתם רוצים להתחיל במבצע? רגע לפני שאתם נכנסים לתהליך שממנו אין דרך חזרה, רצוי לקבל החלטה מושכלת באשר למועד האידיאלי להתחיל בו את תהליך השיפוץ. גם אם אתם להוטים להתחיל את השיפוץ, כדי שהבית סוף סוף יהפוך לחממה משפחתית, נעימה, מפנקת ויוקרתית, כדאי לעצור לרגע.

שיפוץ בית ישן, שיפוץ בית משותף או שיפוץ דירה מצריכים התמסרות מלאה של בעלי הבית לתהליך, מה שיחייב מהם להקדיש זמן לתכנון, לבחירת אנשי המקצוע הנכונים ולביצוע בקרה. גם אם אתם מגייסים את אנשי המקצוע הטובים ביותר, במהלך התהליך תצטרכו להגיע לבית, לבדוק את קצב ההתקדמות, לוודא שכל בעל מקצוע מבצע את עבודתו נאמנה (ושאתם לא שופכים כסף...) ולהיות בטוחים שכל מה שנעשה הוא לרוחכם ומוצא חן בעיניכם.

מעבר לכך, אם מדובר בשיפוץ רציני, יהיה עליכם למצוא פתרון מגורים זמני, ומאחר וסיכויים רבים שתהיו תלויים בחסדיהם של הקרובים אליכם (אמא, אחות או חברים קרובים), יהיה עליכם להתאים את עצמיכם גם אל לוחות הזמנים שלהם. במילים אחרות, אם אתם מתכוונים "ליפול" על אחד מבני המשפחה כל תקופת השיפוץ, רצוי להתחיל את הפרויקט במועד שמתאים גם לבן המשפחה שמתכוון לארח אתכם.


שיפוץ בית ישן, שיפוץ בית משותף