מהן קבוצות רכישה וכיצד הן פועלות?

קבוצת רכישה היא התארגנות של מספר גורמים פרטיים המעוניינים לרכוש קרקע לבנייה, והחוברים יחד כדי לממש זאת, ללא תלות ביזם או בקבלן. קבוצת הרכישה מגייסת את יתר הרוכשים שיצטרפו לקבוצה (שלעיתים היא יכולה לכלול גם עשרות אנשים), פונה לקבלנים שונים, מאתרת את הקרקע ומתנהלת מול אנשי המקצוע. נשמע כמו כאב ראש אחד גדול? אז שהו, שהיתרונות מפצים על כך.

חברות בקבוצת רכישה מאפשר ליהנות מהטבות ומחירים נוחים יותר, שלעיתים יכולים להגיע גם ל-20 אחוז מהעלויות המקוריות של הקרקע והבנייה. היות שקבוצות רכישה נחשבות על ידי חברות יזמיות כוח קנייה חשוב, החברות מציעות להן מחירים מוזלים יותר.

בנוסף, קבוצות רכישה משלמות מיסים, שמתחלקים בין כל אחד מחברי הקבוצה ועל כן קבוצת רכישה היא התארגנות של מספר גורמים פרטיים המעוניינים לרכוש קרקע לבנייה, והחוברים יחד כדי לממש זאת, ללא תלות ביזן או בקבלן.

בנוסף, קבוצות רכישה משלמות מיסים, שמתחלקים בין כל אחד מחברי הקבוצה ועל מדובר בהוצאה שהיא ידידותית יותר לכיס באופן משמעותי בהשוואה להשקעה של אדם בודד ללא הסידור של קבוצות רכישה. קבוצת רכישה הרצליה, קבוצת רכישה מודיעין, קבוצת רכישה מעלות וכו'- ניתן כיום להצטרף לקבוצות רכישה בכל אזור בארץ.

 קבוצת רכישה הרצליה, קבוצת רכישה מודיעין