קבוצת רכישה דירות- האם זה טוב עבורי?


השאלה האם לרכוש דירה דרך קבוצת רכישה או שלא הפכה לשאלת מיליון הדולר בקרב פעילים ומשקיעים בנדל"ן. הקונספט, שצבר בעשר השנים האחרונות תאוצה, מאפשר למשקיעים לחבור לקבוצה של אנשים כדי לרכוש יחד קרקע לבנות עליה, במחירים מוזלים יותר ממחיר השוק.

מאחר שקבוצות רכישה נחשבות כוח קנייה גדול, חברות בנייה ויזמיות מציעות מחירים נמוכים יותר ממחירי השוק, ואם נוסיף לזה את העובדה שכל חברי הקבוצה מתחלקים בהוצאות המס- הרי שמדובר בסידור נוח מבחינה פיננסית. יחד עם זאת, כמו בכל דבר, גם הקונספט של קבוצות רכישה לא בהכרח מתאים לכל אחד ויכולים להיות בו חסרונות.

כך למשל, חוסר הוודאות לגבי זהות הקבלן, הניסיון של חברי הקבוצה בניהול של פרויקט בתחום הבנייה או הרקע הכלכלי של כל אחד מהם עלול להדיר שינה מעיניהם של אלו שהם פריקים של שליטה ומתקשים לחיות בחוסר וודאות.

כמו כן, אם אחד מחברי הקבוצה מתקשה לעמוד בתשלומים העניין יכול להוביל לכישלון הפרויקט, מה שייצור תסכול בקרב חברי הקבוצה, שנדרשים לשלם ביוקר על עניין שאינו בידיהם ובטח שלא קרה באשמתם. לכן, חשוב שכל מי ששוקל להצטרף אל קבוצת רכישה הוד השרון או תל אביב ישקיע מחשבה בשאלה האם זה באמת מתאים לו ונכון עבורו.

 
קבוצת רכישה הוד השרון, קבוצת רכישה דירות