להצטרף לקבוצת רכישה או לא להצטרף- זו השאלה!

בשנים האחרונות, הקונספט של קבוצות רכישה צובר תאוצה, והוא הופך פתרון פופולארי מאוד בקרב משקיעי נדל"ן רבים. היתרון המרכזי הגלום באופציה כזו הוא עלויות פחותות של רכישת קרקע ובנייה עליה, שיכולות להגיע גם ל-20 עד 25 אחוז מהעלויות המקוריות.

מאחר שהשקעה בנדל"ן היא מהעסקאות הכלכליות  הרציניות והמשמעותיות ביותר שהאדם מבצע בחייו, ומאחר שההון ההתחלתי הדרוש הוא עצום, הצטרפות לקבוצת רכישה הופכת את כל הסיפור הזה לידידותי יותר ובר יישום מבחינה פיננסית. מצד שני, צריך לזכור שלכל מטבע יש שני צדדים, וכי הצטרפות לקבוצת רכישה לא מתאימה לכולם, בטח שלא לאנשים שלא בוטחים באף אחד ואוהבים לסמוך בעיקר על עצמם.

קבוצת רכישה היא התארגנות של מספר חברים, שעימם בעצם אנחנו מבצעים את הרכישה. במידה ואחד מחברי הקבוצה נקלע לקשיים כספיים או אם משהו בפרויקט לא עובד כמו שצריך והפרויקט נכשל, המשקיע עשוי למצוא את עצמו מאוכזב, מצר על כך, שלא החליט לחתום על עסקה נדל"נית בגפו. קבוצת רכישה בכפר סבא, קבוצת רכישה במודיעין או קבוצת רכישה בדרום- לא משנה לאיזו קבוצת רכישה הציעו לכם להצטרף, חשוב שתעשו חושבים קודם כל כדי לבחון, האם הקונספט הזה מתאים לכם ומהווה פתרון הולם לצרכים הנדל"ניים שלכם.
 
קבוצת רכישה בכפר סבא, קבוצת רכישה במודיעין